Change
Muslimská obec v Praze
Mír s vámi! Vítejte na stránkách spravovaných Muslimskou obcí v Praze. Stránky přinášejí některé informace o pražské muslimské komunitě, o činnosti Muslimské obce v Praze, její historii a další aktuality.
Jsme otevření každému, kdo k nám přichází s dobrým úmyslem, za poznáním a s otevřeným srdcem. Podporujeme začlenění muslimů v ČR při zachování jejich identity.
Domů Muslimská obec v Praze
se představuje
Muslimové v ČR K čemu slouží
mešita
Jak se chovat
v mešitě
Dary Kontakty

Páteční kázání
Letáky o islámu
Mešity a modlitebny v ČR
Halal obchody a
restaurace
Výuka arabštiny
Archív aktivit
Mezináboženský dialog
Odkazy

Letošní Mezinárodní knižní veletrh „Svět knihy 2021“ proběhne na výstavišti v Praze 7 – Holešovicích ve dnech 23. – 26. 9. 2021. Muslimská obec v Praze se veletrhu účastní již od roku 2011 a prezentuje se zde řadou publikací a DVD, které mají zájemcům přiblížit základy islámu. Najdete nás v levém křídle Veletržního paláce na stánku L815. vícePodle aktuálního pozorování Měsíce a určení začátku Muharramu připadá den Ášúrá na čtvrtek 19. 8. 2021. V tento den (případně i jeden den před a po něm) je doporučen půst. více1. Muharram letos připadl na úterý 10. srpna 2021. S tímto datem začíná i nový islámský rok 1443 hidžri. víceMuslimská obec v Praze přeje všem muslimkám a muslimům šťastný a požehnaný Svátek oběti (Íd al-Adhá). Sváteční modlitba proběhne v úterý 20. 7. 2021 víceSvátek oběti (Íd ul-Adhá) bude v úterý 20. července 2021. Prvních deset dnů měsíce Dzu l-hidždža začíná v neděli 11. července. Den Arafa bude v pondělí 19. července 2021. víceČasy modliteb