Change
Muslimská obec v Praze
Mír s vámi! Vítejte na stránkách spravovaných Muslimskou obcí v Praze. Stránky přinášejí některé informace o pražské muslimské komunitě, o činnosti Islámského centra v Praze, jeho historii a další aktuality.
Pražské Islámské centrum (Pražská mešita) sdružuje muslimy mnoha národností a je otevřené každému, kdo přichází s dobrým úmyslem, za poznáním a s otevřeným srdcem. Podporuje integraci muslimů v ČR při zachování jejich identity.
Domů K čemu slouží mešita Historie Pražské mešity Jak se chovat v mešitě Kdy je otevřeno Kde nás najdete Kontaktujte nás

Páteční kázání
Publikace
Galerie fotografií
Mešity a modlitebny
v ČR
Halal obchody a
restaurace
Výuka arabštiny
Mezináboženský
dialog
Archív aktivit
Inzerce
Odkazy

TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ MUSLIMSKÉ OBCE V PRAZE

Vloženo: Neděle, 25. březen 2012 3:19:46

TISKOVÉ  PROHLÁŠENÍ MUSLIMSKÉ OBCE V PRAZE

 

Vedení Muslimské obce v Praze ostře odsuzuje útoky, ke kterým došlo tento měsíc ve francouzském městě Toulouse a okolí a během kterých zemřelo 7 nevinných lidí, včetně 3 dětí. Tyto vraždy nemají nic společného s žádným náboženstvím. Konkrétně islám se staví proti každému bezpráví, extremizmu a zločinnému prolévání krve. Odmítá jakékoliv teroristické skutky.

S obavami sledujeme různé projevy extremizmu, ke kterým v západní Evropě dochází. Tyto akce se nevyhýbají ani židům, ani muslimům. Dochází ke žhářským útokům na mešity, před několika dny došlo k ubití muslimů přímo v mešitě v jednom francouzském městě.

Se vší zodpovědností bychom se měli společně postavit proti extremizmu a proti předsudkům. Zdůrazňujeme, že jakoukoli náboženskou či jinou skupinu nelze jakýmkoliv způsobem činit kolektivně zodpovědnou za činy jednotlivců. Jsme zásadními odpůrci všech aktivit, které by se snažily omluvit jakékoliv kriminální činy islámským náboženstvím. Jsou a zůstanou kriminálními činy jednotlivců neslučitelnými s islámem, jakkoliv by byly prezentovány jako reakce na zabíjení dětí a civilistů, ke kterému dochází např. v Afghánistánu nebo v Palestině.

 

Nacházíme se v době, kdy je více než kdy předtím potřebný vzájemný dialog a pozitivní spolupráce mezi všemi občany EU bez ohledu na jejich etnické pozadí nebo náboženské vyznání.  

 

 

V Praze dne 22. 3. 2012

 

 

Předsednictvo Muslimské obce v Praze


Časy modliteb
islamstroy.com
Soutěž v pamatování Koránu
Nová brožura "Kdo je Alláh"