Change
Muslimská obec v Praze
Mír s vámi! Vítejte na stránkách spravovaných Muslimskou obcí v Praze. Stránky přinášejí některé informace o pražské muslimské komunitě, o činnosti Islámského centra v Praze, jeho historii a další aktuality.
Pražské Islámské centrum (Pražská mešita) sdružuje muslimy mnoha národností a je otevřené každému, kdo přichází s dobrým úmyslem, za poznáním a s otevřeným srdcem. Podporuje integraci muslimů v ČR při zachování jejich identity.
Domů K čemu slouží mešita Historie Pražské mešity Jak se chovat v mešitě Kdy je otevřeno Kde nás najdete Kontaktujte nás

Páteční kázání
Publikace
Galerie fotografií
Mešity a modlitebny
v ČR
Halal obchody a
restaurace
Výuka arabštiny
Mezináboženský
dialog
Archív aktivit
Inzerce
Odkazy

Prohlášení k policejnímu zásahu ze dne 25.4.2014

Vloženo: Čtvrtek, 1. květen 2014 4:53:40

Prohlášení k policejnímu zásahu ze dne 25.4.2014
 
Muslimská komunita v České republice je znepokojena policejním zásahem, který se uskutečnil během páteční bohoslužby dne 25. 4. 2014 ve 13.15 hodin v mešitě v ulici Blatská 1491 Praha 9 Kyje a v ulici Politických vězňů 14 Praha 1. Policie České republiky zabránila proběhnutí páteční bohoslužby a nerespektovala posvatné prostředí muslimské komunity. Muslimská menšina chápe policejní razii jako útok nikoli na konkrétní osoby, ale útok na náboženskou skupinu.
Muslimská komunita respektovala příkaz soudu k domovní prohlídce. Stěžuje si však na způsob vykonání, dobu, ve které byla razie provedena a na chování policistů vůči lidem, kteří se přišli do mešity pomodlit.
Muslimská komunita vyzývá státní úřady k prošetření celé policejní akce. Razie tohoto typu nepatří do společnosti, jejichž prvořadým cílem je zaručit svobodu vyznání.


Časy modliteb
islamstroy.com
Soutěž v pamatování Koránu
Nová brožura "Kdo je Alláh"