Change
Muslimská obec v Praze
Mír s vámi! Vítejte na stránkách spravovaných Muslimskou obcí v Praze. Stránky přinášejí některé informace o pražské muslimské komunitě, o činnosti Islámského centra v Praze, jeho historii a další aktuality.
Pražské Islámské centrum (Pražská mešita) sdružuje muslimy mnoha národností a je otevřené každému, kdo přichází s dobrým úmyslem, za poznáním a s otevřeným srdcem. Podporuje integraci muslimů v ČR při zachování jejich identity.
Domů K čemu slouží mešita Historie Pražské mešity Jak se chovat v mešitě Kdy je otevřeno Kde nás najdete Kontaktujte nás

Páteční kázání
Publikace
Galerie fotografií
Mešity a modlitebny
v ČR
Halal obchody a
restaurace
Výuka arabštiny
Mezináboženský
dialog
Archív aktivit
Inzerce
Odkazy

Prohlášení Muslimské obce v Praze

Vloženo: Úterý, 18. září 2018 15:12:27

Náboženská organizace Muslimská obec v Praze reaguje na titulek z titulní strany deníku Dnes z 18. 9. 2018, který zní „Muslimská obec věděla o radikalizaci člena“.

Redaktoři deníku Dnes měli pravděpodobně na mysli muslimskou obec jako celou muslimskou pospolitost, žijící v ČR. Jelikož však existují i konkrétní organizace s těmito názvy v několika českých a moravských městech, musíme upřesnit, že vedení těchto konkrétních muslimských obcí informace o radikalizaci Dominika K. neměla. Nebyl ani členem žádné z těchto organizací.

Nyní vychází najevo, že Dominik K. prezentoval své tendence především na svém facebookovém profilu a byl již delší dobu sledován tajnými službami. Muslimská obec v Praze ani další muslimské obce jeho profil nesledovaly a tudíž ani neměly co zamlčovat. Organizátorem akce, o které se píše v článku a díky které měl někdo na fcb profil Dominika K. upozornit, Muslimská obec v Praze nebyla, účastnila se jí jen jako jeden z řečníků.

Důvod, uvedený v článku deníku Dnes, proč ti muslimové, kteří znali profil Dominika K., údajně mlčeli, tedy strach z reakce veřejnosti, je nesmyslný. Mluvčí BIS Ladislav Štícha řekl: „Zaznamenali jsme konkrétní informaci, kterou jsme prověřili a předali ji Národní centrále proti organizovanému zločinu.“ BIS tedy získala informaci, možná byla právě od některého z muslimů?

Povinností každého občana bezesporu je upozornit příslušné orgány, pokud zjistí, že se v jeho okolí pohybuje někdo, kdo by mohl být nebezpečný svému okolí. Jsme rádi, že BIS i Policie ČR vykonávají své poslání profesionálně a že tento ojedinělý případ, byť se stále jedná o podezření, podchytily. Muslimské obce jsou připraveny se všemi státními orgány v případě potřeby spolupracovat.

Apelujeme rovněž na novináře, aby volili titulky svých článků ne s cílem zajistit jim maximální čtenost, ale s profesionalitou a zodpovědností, protože zavádějící informace mohou řadu lidí poškodit.


Časy modliteb
islamstroy.com
Soutěž v pamatování Koránu
Nová brožura "Kdo je Alláh"