Change
Muslimská obec v Praze
Mír s vámi! Vítejte na stránkách spravovaných Muslimskou obcí v Praze. Stránky přinášejí některé informace o pražské muslimské komunitě, o činnosti Muslimské obce v Praze, její historii a další aktuality.
Jsme otevření každému, kdo k nám přichází s dobrým úmyslem, za poznáním a s otevřeným srdcem. Podporujeme začlenění muslimů v ČR při zachování jejich identity.
Domů Muslimská obec v Praze
se představuje
Muslimové v ČR K čemu slouží
mešita
Jak se chovat
v mešitě
Dary Kontakty

Páteční kázání
Letáky o islámu
Mešity a modlitebny v ČR
Halal obchody a
restaurace
Výuka arabštiny
Archív aktivit
Mezináboženský dialog
Odkazy

Začátek ramadánu 1443

Vloženo: pátek 1. dubna 2022 17:30:10

 

Oznamujeme, že v pátek 1. 4. byl spatřen srpek nového měsíce a první den půstu ramadánu 1443 je v sobotu 2. 4. 2022 

Ramadán je také obdobím zvýšené dobročinnosti. Stejně jako v minulých letech již nyní rozdáváme především potravinovou pomoc potřebným rodinám. Během ramadánu se odvádí i povinný „zakát al-fitr“, který má každý muslim dát potřebným formou trvanlivých potravin nebo jejich přibližného ekvivalentu v penězích (nejméně 120 Kč za osobu, včetně dětí).

Oznamujeme, že zakát al-fitr nebo jakoukoliv jinou finanční nebo potravinovou pomoc můžete doručit i prostřednictvím Muslimské obce v Praze. Vedení obce zajistí předání vaší pomoci těm, kteří to nejvíc potřebují. 

Základní účet MOP (transparentní) má číslo: 7603967001/5500 

Do poznámky uveďte účel (zakát, sadaqa, zakát al-fitr a podobně)

Potravinovou pomoc je možné předat po dohodě, v  případě zájmu se na nás obraťte mailem (praha@muslim.cz) nebo telefonicky (tel.: 605 773 300 nebo 604 761 241). 

 


Časy modliteb