Change
Muslimská obec v Praze
Mír s vámi! Vítejte na stránkách spravovaných Muslimskou obcí v Praze. Stránky přinášejí některé informace o pražské muslimské komunitě, o činnosti Muslimské obce v Praze, její historii a další aktuality.
Jsme otevření každému, kdo k nám přichází s dobrým úmyslem, za poznáním a s otevřeným srdcem. Podporujeme začlenění muslimů v ČR při zachování jejich identity.
Domů Muslimská obec v Praze
se představuje
Muslimové v ČR K čemu slouží
mešita
Jak se chovat
v mešitě
Dary Kontakty

Páteční kázání
Letáky o islámu
Mešity a modlitebny v ČR
Halal obchody a
restaurace
Výuka arabštiny
Archív aktivit
Mezináboženský dialog
Odkazy

Vývoj islámské právní vědy (fiqhu)

Vloženo: pátek 17. května 2024 22:15:15

Anotace
Fiqh neboli islámská jurisprudence je ucelený soubor pokynů pro každodenní život, které vycházejí z legitimních islámských zdrojů.
V knize Vývoj islámské právní vědy autor podává srozumitelný přehled historického vývoje islámského práva a jeho škol. A to počínaje jeho založením během života proroka Muhammada (mír s ním), přes zavedení během vlády pravověrných chalífů, dále jeho rozvoj, rozkvět a konsolidaci, které probíhaly v dalších zhruba 600 letech až po stagnaci a úpadek, trvající v podstatě dodnes.
Tato publikace má za cíl seznámit čtenáře s historickými faktory, které ovlivňovaly utváření islámské právní vědy (fiqhu), a objasnit, jak a proč vznikaly různé školy islámského práva. Jsou zde popsány nejen čtyři dnes rozšířené právní školy, ale i řada dalších, které měly ve své době velký význam, ale z různých důvodů zanikly.
V knize se dozvíte hlavní důvody vzniku těchto škol islámského právního myšlení a faktory vedoucí k jejich diferenciaci. Tato kniha je nesmírně přínosná zejména pro čtenáře neobeznámené s tradicí islámských právních škol. I když autor vysvětluje kladné i záporné role těchto škol v minulosti, hlavním poselstvím této knihy je výzva k pochopení právních rozdílů mezi nimi a k jejich sjednocení.
Kniha má 163 stran a bude k mání např. na stánku Muslimské obce v Praze na Knižním veletrhu v Praze - Holešovicích od 23. do 26. května nebo k doptání přes e-mail: praha@muslim.cz, za 150,- Kč.
Zobrazit přehledy a reklamy
Všechny reak

Časy modliteb