Change
Muslimská obec v Praze
Mír s vámi! Vítejte na stránkách spravovaných Muslimskou obcí v Praze. Stránky přinášejí některé informace o pražské muslimské komunitě, o činnosti Muslimské obce v Praze, její historii a další aktuality.
Jsme otevření každému, kdo k nám přichází s dobrým úmyslem, za poznáním a s otevřeným srdcem. Podporujeme začlenění muslimů v ČR při zachování jejich identity.
Domů Muslimská obec v Praze
se představuje
Muslimové v ČR K čemu slouží
mešita
Jak se chovat
v mešitě
Dary Kontakty

Páteční kázání
Letáky o islámu
Mešity a modlitebny v ČR
Halal obchody a
restaurace
Výuka arabštiny
Archív aktivit
Mezináboženský dialog
Odkazy
Shromáždění muslimů proti terorismu

Shromáždění muslimů proti terorismu

Dne 10. 8. 2016 proběhlo v Praze 3 před kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně na Náměstí Jiřího z Poděbrad shromáždění proti terorismu. Svolali je muslimové z organizací Alfirdaus, s.r.o. a Muslimské obce v Praze. Dali tím jasně najevo svůj názor na terorismus a jednoznačně odsoudili násilí proti nevinným.

Muslimská komunita v ČR pravidelně, kontinuálně a jednoznačně odsuzuje jakékoliv neospravedlnitelné násilí, extremismus či terorismus páchané kýmkoliv a kdekoliv na světě. V projevech na Náměstí Jiřího z Poděbrad zaznělo také odsouzení uplatňování principu kolektivní viny a obviňování všech muslimů nebo dokonce jejich náboženství z podílu na násilnostech páchaných okrajovými skupinami a extremisty.

Shromáždění muslimů proti terorismu přišlo podpořit i velké množství křesťanů a ateistů.


Časy modliteb