Change
Muslimská obec v Praze
Mír s vámi! Vítejte na stránkách spravovaných Muslimskou obcí v Praze. Stránky přinášejí některé informace o pražské muslimské komunitě, o činnosti Muslimské obce v Praze, její historii a další aktuality.
Jsme otevření každému, kdo k nám přichází s dobrým úmyslem, za poznáním a s otevřeným srdcem. Podporujeme začlenění muslimů v ČR při zachování jejich identity.
Domů Muslimská obec v Praze
se představuje
Muslimové v ČR K čemu slouží
mešita
Jak se chovat
v mešitě
Dary Kontakty

Páteční kázání
Letáky o islámu
Mešity a modlitebny v ČR
Halal obchody a
restaurace
Výuka arabštiny
Archív aktivit
Mezináboženský dialog
Odkazy
Skupinové návštěvy mešity

Skupinové návštěvy mešity

Již téměř dvacet let mohou různé skupiny, včetně žáků a studentů, navštívit mešitu. Hlavně středoškoláci se v rámci své výuky seznamují se světovými náboženstvími a je velmi vhodné při této příležitosti navštívit mešitu, na vlastní oči se seznámit s tímto prostředím a zeptat se na vše, co studenty zajímá a o čem především v médiích nacházejí často zkreslené a zavádějící informace. Návštěvy probíhaly většinou v mešitě v Praze 9, Blatské ulici (ve spolupráci s Islámskou nadací) nebo v modlitebně, kterou Muslimská obec v Praze provozovala v letech 2014 až 2019 v Praze 1, Opletalova 28.

Jinou možností jsou besedy se zástupci Muslimské obce v Praze na školách, kterých se v minulých letech rovněž uskutečnila celá řada.Časy modliteb