Change
Muslimská obec v Praze
Mír s vámi! Vítejte na stránkách spravovaných Muslimskou obcí v Praze. Stránky přinášejí některé informace o pražské muslimské komunitě, o činnosti Muslimské obce v Praze, její historii a další aktuality.
Jsme otevření každému, kdo k nám přichází s dobrým úmyslem, za poznáním a s otevřeným srdcem. Podporujeme začlenění muslimů v ČR při zachování jejich identity.
Domů Muslimská obec v Praze
se představuje
Muslimové v ČR K čemu slouží
mešita
Jak se chovat
v mešitě
Dary Kontakty

Páteční kázání
Letáky o islámu
Mešity a modlitebny v ČR
Halal obchody a
restaurace
Výuka arabštiny
Archív aktivit
Mezináboženský dialog
Odkazy
Spolupráce s Fajr Center

SPOLUPRÁCE MOP S CENTREM VÝUKY ARABSKÉHO JAZYKA FAJR CENTER

Muslimská obec v Praze po několik let úzce spolupracovala s centrem výuky arabského jazyka Fajr Center v Káhiře. Každý rok zprostředkovávala několik stipendií v délce jednoho až šesti měsíců. Výuka byla v tomto případě zdarma, ostatní náklady si stipendista hradil sám.

Fajr Center pro výuku arabského jazyka je certifikované egyptským ministerstvem pro vzdělání, její programy mají akreditaci mnoha světových univerzit a ministerstev školství z celého světa. Je uznáno OSN i egyptskými ambasádami v zahraničí. Vyučují v něm nejlepší učitelé specializovaní na výuku arabštiny jako druhého jazyka.

Fajr center má více než 15 programů v pěti různých kategoriích a poskytuje i další služby spojené s pobytem, jako je ubytování a podobně. Více informací o tomto výukovém centru najdete na stránkách: www.fajr.com


Časy modliteb