Change
Muslimská obec v Praze
Mír s vámi! Vítejte na stránkách spravovaných Muslimskou obcí v Praze. Stránky přinášejí některé informace o pražské muslimské komunitě, o činnosti Muslimské obce v Praze, její historii a další aktuality.
Jsme otevření každému, kdo k nám přichází s dobrým úmyslem, za poznáním a s otevřeným srdcem. Podporujeme začlenění muslimů v ČR při zachování jejich identity.
Domů Muslimská obec v Praze
se představuje
Muslimové v ČR K čemu slouží
mešita
Jak se chovat
v mešitě
Dary Kontakty

Páteční kázání
Letáky o islámu
Mešity a modlitebny v ČR
Halal obchody a
restaurace
Výuka arabštiny
Archív aktivit
Mezináboženský dialog
Odkazy

PŘEJEME VŠEM MUSLIMŮM POŽEHNANÝ RAMADÁN 1444 HIDŽRI

Vloženo: úterý 9. května 2023 12:40:51

 

PŘEJEME VŠEM MUSLIMŮM POŽEHNANÝ RAMADÁN 1444 HIDŽRI

Ústředí muslimských obcí v ČR oznamuje, že první den půstu letošního ramadánu připadá na čtvrtek 23. března 2023

Postní měsíc ramadán je obdobím zvýšené dobročinnosti. Stejně jako v minulých letech rozdáváme především potravinovou pomoc potřebným rodinám. Během ramadánu se odvádí i povinný „zakát al-fitr“, který má každý muslim dát potřebným formou trvanlivých potravin nebo jejich přibližného ekvivalentu v penězích (nejméně 150 Kč za osobu, včetně dětí).

Oznamujeme, že zakát al-fitr nebo jakoukoliv jinou finanční nebo potravinovou pomoc můžete dát prostřednictvím Muslimské obce v Praze. Vedení obce zajistí předání vaší pomoci těm, kteří to nejvíc potřebují.

Základní účet MOP (transparentní) má číslo: 7603967001/5500

Do poznámky uveďte účel (zakát, sadaqa, zakát al-fitr a podobně)

Potravinovou pomoc je možné předat po dohodě, v případě zájmu se na nás obraťte mailem (praha@muslim.cz) nebo telefonicky (tel.: 605 773 300 nebo 604 761 241).

Ramadán je také nazýván měsícem Koránu. Korán je zdrojem vedení. Je to jediná kniha od našeho Stvořitele, která se zachovala bez jediné změny. Korán musíme uznat, musíme v něj věřit, musíme ho číst, musíme ho praktikovat. Četba a recitace Koránu je aktem uctívání, a to i když nerozumíme významu arabských slov. Je za ni odměna u Alláha a chrání nás před konáním hříchů. Držíme-li Korán v ruce, musíme být ve stavu rituální očisty.

 

 


Časy modliteb