Change
Muslimská obec v Praze
Mír s vámi! Vítejte na stránkách spravovaných Muslimskou obcí v Praze. Stránky přinášejí některé informace o pražské muslimské komunitě, o činnosti Muslimské obce v Praze, její historii a další aktuality.
Jsme otevření každému, kdo k nám přichází s dobrým úmyslem, za poznáním a s otevřeným srdcem. Podporujeme začlenění muslimů v ČR při zachování jejich identity.
Domů Muslimská obec v Praze
se představuje
Muslimové v ČR K čemu slouží
mešita
Jak se chovat
v mešitě
Dary Kontakty

Páteční kázání
Letáky o islámu
Mešity a modlitebny v ČR
Halal obchody a
restaurace
Výuka arabštiny
Archív aktivit
Mezináboženský dialog
Odkazy

NOVÁ KNIHA z produkce Muslimské obce v Praze se jmenuje Vývoj islámské právní vědy (fiqhu) víceÚstředí muslimských obcí oznamuje, že 1. den měsíce šawwálu (svátek Íd al-Fitr) roku 1445 hidžry připadá na středu 10. 4. 2024. víceOznamujeme, že první den půstu letošního ramadánu připadá na pondělí 11. března 2024. Saúdská Arábie oznámila, že byl spatřen srpek nového Měsíce. víceMuslimská obec v Praze pošle finanční pomoc lidem v Maroku a Libyi, kteří strádají po živelných katastrofách. Kdo by se chtěl přidat, můžete poslat jakoukoliv částku na transparentní účet MOP: 7603967001/5500 s poznámkou: „Maroko“ nebo „Libye“. Do 21.9.2023. vícePodle kalendáře letos připadá 1. muharram na středu 19. července 2023. S tímto datem začíná i nový islámský rok 1445 hidžri. víceČasy modliteb