Change
Muslimská obec v Praze
Mír s vámi! Vítejte na stránkách spravovaných Muslimskou obcí v Praze. Stránky přinášejí některé informace o pražské muslimské komunitě, o činnosti Muslimské obce v Praze, její historii a další aktuality.
Jsme otevření každému, kdo k nám přichází s dobrým úmyslem, za poznáním a s otevřeným srdcem. Podporujeme začlenění muslimů v ČR při zachování jejich identity.
Domů Muslimská obec v Praze
se představuje
Muslimové v ČR K čemu slouží
mešita
Jak se chovat
v mešitě
Dary Kontakty

Páteční kázání
Letáky o islámu
Mešity a modlitebny v ČR
Halal obchody a
restaurace
Výuka arabštiny
Archív aktivit
Mezináboženský dialog
Odkazy

Podle kalendáře letos připadá 1. muharram na neděli 7. července 2024. S tímto datem začíná i nový islámský rok 1446 hidžri. Muharram je nejen 1. měsíc islámského (lunárního) kalendáře, ale je také jedním ze čtyř posvátných měsíců v roce. víceMUSLIMSKÁ OBEC V PRAZE INFORMUJE První den měsíce Dzu l-hidždža letos připadá na pátek 7. června (přesně začíná 6. června po západu slunce). Den Arafa (9. Dzu l-hidždža) připadá na sobotu 15. června 2024. První den Svátku oběti (10. Dzu l-hidždža) připadá na neděli 16. června 2024. víceMuslimská obec v Praze se jako každý rok zúčastnila knižního veletrhu Svět knihy, který se konal ve dnech 23. až 26. května na výstavišti v Praze - Holešovicích. Na svém stánku nabízela kolem 30 publikací, z velké části zdarma. Veletrh letos navštívilo 60 tisíc návštěvníků. víceNOVÁ KNIHA - Muslimská obec v Praze vydala novou knihu s názvem Zapečetěný nektar, která je podrobným životopisem proroka Muhammada (mír s ním). víceNOVÁ KNIHA z produkce Muslimské obce v Praze se jmenuje Vývoj islámské právní vědy (fiqhu) víceČasy modliteb